(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dom (Nr 6720595)

Dom

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

4

Dystans: 1342.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Koty

17 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Bad Bertrich

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym oraz pracochłonnym procesem, ale kiedy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            Na początek warto dokonać selekcję posiadanych mebli. Jeżeli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub jeżeli jest niedziałające, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich sprzętów przydadzą się solidne kartony, które można zakupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który przeważnie wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wziąć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo porozdzielać naczynia na kilka pudeł, żeby z łatwością było je przetransportować. Podpisanie każdego pudła uprości przy wypakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym domu. Spore meble warto rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Gdy posiadamy surowce zabezpieczające, przykładowo jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej wrażliwe rzeczy, a kiedy nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i zakleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Tymczasem niepokaźne meble owińmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w pudle.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, czy też trudności w podjeździe pod dom. Dodatkowo warto poinformować, jeśli pojawiają się specyficzne zasady dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której mnóstwo specjalistycznych przewoźników oferuje swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz zabezpieczenie waszego majątku.