(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dos gatitos bebés en un transportin (Nr 5269286)

Waga w kg (łączna):

1.5

Dystans: 1694.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Akwizgran

8 lis 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.