(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

drachen auf trailer (Nr 4935386)

Długość [m]:

10.50

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

2.30

Waga w kg (łączna):

2.5

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2051.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

3 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

17 lis 2019


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” figuruje wiele różnych łajb pływających. Rozpoczynając od niepokaźnych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: żaglówki. Przy transporcie łodzi motorowych, przede wszystkim tych mających większe gabaryty, fundamentalną sprawą jest ich ciężar. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki transport łódki, musi mieć świadomość czy ładunek przekroczy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, przewoźnik musi posiadać w pojeździe narzędzie typu: viaBox.

Podczas przewozu motorówki - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - istotne jest pousuwać jak największą liczbę elementów ruchomych, a te których nie można usunąć przymocować tak, aby się nie przemieszczały. Dobrze jest posiadać wiedzę, że rzeczy ruchome potrafią uszkodzić jacht w jakimś stopniu.

Koszt przewozu motorówki czy też żaglówki w głównej mierze zależy od wagi, wielkości i odcinka do pokonania. Kiedy samodzielnie nie jesteśmy w stanie przewieźć łódkę, polecamy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ogłoszenie, a w parę sekund informacja zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują wypisany transport i przedstawią swoje wyceny. W ten sposób na jednej platformie posiada się wgląd do wielu wycen różnych firm przewozowych. Czym sumienniej jest opisany transport, tym dokładniejsza będzie podana cena takiego transportu.

Np., koszt dla kajaka znajduje się w przedziale od 0,3 do 0,5 zł/km. Koszt motorówki typowego gabarytu, przeważnie zaczyna się od 1,2 zł/km, a koszt sporego jachtu - to zwykle przedział od 2,5 do 3 złotych za kilometr.