(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-27 16:14

Drag motor

(Nr 2326164)

Marka i model:

Suzuki drag

Waga w kg (łączna):

280.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 330.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Płock, Polska

Termin elastyczny