(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Drewniane bale budowlane (Nr 7543941)

Drewniane bale budowlane
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Drewniane bale budowlane
600 x 250 x 200 cm
9000 kg
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
9000 kg
Dystans
1560 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Zakarpacki, Chust

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Nettersheim

30 kwi 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przewiezienia niewielki towar, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej przestrzeni, wtedy użycie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się auta, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i rozmiar. Należy również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, wypada opisać ładunek. Istotna bywa również informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy na przykład załadunek i rozładunek. Kluczowy może być także termin wykonania usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zwykle palety, paczki, meble, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.