(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-04-20 08:31

drewno 6m dł, 6 ton (Nr 2607784)

drewno 6m dł, 6 ton

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

6000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Drewno 6 m dł., 6 ton, załadunek bokiem

Budżet zlecenia [zł]:

720

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 238.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia mniejszy towar, który nie potrzebuje zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania dużej powierzchni, wówczas wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których waga przekracza 3,5 t. i inne maszyny spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka oraz furgon. Wariant ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i gabaryty. Powinno się również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Ważna jest także informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem jest również termin zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to z reguły palety, narzędzia, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Dolný Kubín, 026 01, Słowacja

20 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Łęki Górne, Polska

20 kwi 2018