(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

drewno 8 - 9 m3 (Nr 7608204)

drewno 8 - 9 m3
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
drewno 8 - 9 m3
350 x 150 x 200 cm
10000 kg
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
10000 kg
Dystans
1691 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Piemont, Turyn

Od 19 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przetransportowania niewielki towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga użycia dużej płaszczyzny, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których waga jest większy niż 3,5 tony oraz pozostałe pojazdy spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – waga i wielkość. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, powinno się opisać pakunek. Kluczowa bywa także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy także załadunek oraz rozładunek. Istotny jest także czas wykonania transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.