(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

DRUKARKA - PLOTER A0 - 2 SZTUKI (Nr 6695835)

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

45

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 484.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 14 paź 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 17 paź 2020 do 20 paź 2020


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który musi dostatecznie dobrze zabezpieczyć maszynę, aby ustrzec się różnego rodzaju awarii, otarć oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii transport urządzeń i sprzętu wymienia się: spawarki, wyważarki, witryny chłodnicze, przesiewacze, stelaże, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, suszarnie oraz dużo innych.

Koszt przewozu maszyn lub sprzętu

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu jest uzależniona zazwyczaj od wielkości i ciężaru przedmiotu, a dodatkowo od odległości od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Z reguły przewóz urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i wymaga właściwych certyfikatów jak i profesjonalnej wiedzy ze strony przewoźnika. W obrębie kraju śr. cena  przewozu maszyn wynosi 1,28 zł/km. Weźmy na przykład, przewóz urządzenia wulkanizacyjnego w naszym kraju kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z kosztem blisko 1,02 zł/km.

Cena transportu maszyn i sprzętu za granicą

Głównymi kierunkami w zagranicznym przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz UK. Średni koszt transportu urządzeń i sprzętu za 1 kilometr przy trasie Polska – Wielka Brytania kosztuje 0,70 złotych. Weźmy na przykład, transport spawarki do Anglii będzie kosztował blisko 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na odcinku Polska – Niemcy za przewóz urządzeń płacimy blisko 0,95 zł za kilometr. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka cena wynosi prawie 1,18 zł/km, a transport frezarki kosztuje 0,54 zł/km.