(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Drzwi (Nr 6545090)

Drzwi

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

150

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Drzwi zawieraja szklane ekementy

Opakowanie ładunku:

5 lub 6 sztuk drzwi wewnetrznych do kazdych drzwi opakowanie z oscierznicamido tego beda jeszcze dwie mniejsze paczki

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1779.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Pieszyce

Od 30 wrz 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Scarborough

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych przydałoby się wcześniej pomyśleć o możliwości osłonięcia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy typowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki trzeba zapełnić miękkimi fragmentami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz dobrze jest zawinąć w folię stretch – wyjątkowo swoje zainteresowanie należy poświęcić rzeczom kruchym i dodatkowo należy zapełnić wolne miejsca w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia rzeczy folią, decydujące jest także otoczenie elementu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Jeśli przewozimy duże ze szkła przedmioty na przykład szyby, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed pęknięciem jak również przed porysowaniem. Szklany przedmiot okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle oraz czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z takim samym komunikatem.

Nieduże ze szkła elementy przykładowo szklanki, lampki należy osłonić starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. W kolejnym etapie układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie dotykały się. Tak samo pakujemy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, przykładowo żyrandole czy telewizory, wypada wykorzystać dla dodatkowej osłony miękkie materiały, takie jak swetry lub gąbki.

Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności zależy od wagi, formatów, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, jeżeli życzymy sobie zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli prosimy, żeby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na giełdzie transportowej transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska kosztował około 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.