(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

drzwi prysznicowe (Nr 5611135)

drzwi prysznicowe

Długość [m]:

200

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

6

Waga w kg (łączna):

60

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

szkło

Opakowanie ładunku:

2 pary drzwi prysznicowych zapakowane w oryginalnych kartonach, ostreczowane

Budżet zlecenia [zł]:

150

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 233.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kalisty

16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Kopytów

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych należy z wyprzedzeniem rozpatrzeć możliwość osłonięcia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki należy wypełnić elastycznymi elementami ochronnymi. Element kruchy najlepiej owinąć w folię bąbelkową – wyjątkowo uwagę należy poświęcić przedmiotom pękającym i pamiętać, żeby zapełnić wolne przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz ochronienia elementu folią, zasadnicze jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

Jeśli przewozimy wielkie szklane przedmioty takie jak: szklane półki, to trzeba zabezpieczyć je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot zawijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, układamy w pudle oraz drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym napisem.

Małe szklane elementy takie jak kieliszki, butelki dobrą praktyką jest owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W dalszym kroku układamy je w pudle w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną metodą układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak żyrandole czy telewizory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, takie jak ręczniki lub gąbki.

Koszt przewozu przedmiotów łatwo tłukących się zależy od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania i terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, gdy żądamy zastosowania profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli chcemy, żeby to firma transportowa zabezpieczyła przedmiot). Np., na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 zł.