(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

drzwi wewnwtrzne (Nr 5444634)

drzwi wewnwtrzne

Długość [m]:

2.10

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

60

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

folia

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 348.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 4 lut 2020 do 9 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

9 lut 2020


Transport innych ładunków

Przewóz różnych towarów

Koszt przewozu pozostałych ładunków jest zależny od gabarytów ładunku, terminu przewozu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Przewóz towarów dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podłoże, na którym umieszcza się niewielkie rzeczy lub opakowania. Najbardziej znanym typem palety są palety euro. Na tych platformach najczęściej transportuje się artykuły spożywcze, szkło, artykuły budowlane (takie jak farby, kamień itd.), okna jak także materiały chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który musi być przewożony samochodem - Tirem oraz zajmuje zaledwie część przestrzeni do załadunku. Przy takim typie transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do tego typu przewozu korzysta się z różnego typu ciężarówki.

Kontenery – Transport pewnych ładunków wymaga użycia kontenera – szczególnie przy przewozie ładunków w postaci płynu lub ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można też przewozić drobnicę w paczkach – skrzyniach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i sypkich – można rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

Pozostałe towary – ładunki, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu okien.