(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati (Nr 4724500)

Ducati

Marka i model:

Ducati Scrambler

Waga w kg (łączna):

175.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 723.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elda

Od 8 sie 2019 do 12 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, San Sebastian

Od 12 sie 2019 do 18 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.