(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ducati (Nr 5980631)

Ducati

Marka i model:

Ducati Monster 821

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

725

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 650.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

8 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Górna Austria, Linz

10 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.