(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

DUCATI 1098 (Nr 4490709)

Marka i model:

ducati 1098

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2211.00 km

Adres i termin nadania

Cypr, Cypr, Limassol

Od 5 wrz 2019 do 9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Αττικής, Πειραιάς

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.