(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati 1098s (Nr 5697931)

Ducati 1098s

Marka i model:

Ducati

Waga w kg (łączna):

320.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Japonia, Tokyo, Tokyo

Od 15 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Malezja, Selangor, Pelabuhan Klang

Od 31 sty 2020 do 18 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.