(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati 1200 (Nr 4654680)

Ducati 1200

Marka i model:

Ducati multistrada

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 sie 2019 do 22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Nowy Jork, New York City

29 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.