(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati 749 (Nr 5565283)

Marka i model:

Ducati 749

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2351.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Paderborn

Od 20 cze 2020 do 1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Palma Di Montechiaro

Od 20 cze 2020 do 1 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.