(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati 796 (Nr 6071930)

Marka i model:

Ducati 796

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [€]:

7000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 112.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.