(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-29 18:11

Ducati 848

(Nr 2122152)

Marka i model:

Ducati 848

Waga w kg (łączna):

168.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2152.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Winsford, CW7 1HG, Wielka Brytania

8 sty 2018

Adres i termin dostawy

Bemowo Piskie, 12-230, Polska

15 sty 2018