(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 14:53

Ducati 888

(Nr 3001104)
Ducati 888

Marka i model:

Ducati 888

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1092.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Torino, 10143, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lommel, 3920, Belgia

Termin elastyczny