(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 11:13

Ducati diavel

(Nr 3005152)
Ducati diavel

Marka i model:

Ducati

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1331.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

East Tilbury, RM18 8QR, Wielka Brytania

Od 29 lip 2018 do 30 lip 2018

Adres i termin dostawy

Głogów, Polska

Termin elastyczny