ducati hyperstarda821 (Nr 6004259)

ducati hyperstarda821

Marka i model:

Ducai hyperstrada 821

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6297.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.