(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 15:04

Ducati hyperstrada 821 (Nr 2750184)

Ducati hyperstrada 821

Marka i model:

Ducati hyperstrada 821

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

30000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 927.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Jamielnik 89, Jamielnik, 13-230, Polska

Od 27 maj 2018 do 9 cze 2018

Adres i termin dostawy

Doktor Forselius Backe 9, Goteborg, 413 26, Szwecja

Od 28 maj 2018 do 9 cze 2018