(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati Monster 1200 (Nr 5257766)

Ducati Monster 1200

Marka i model:

Ducati Monster 1200

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2142.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

1 lut 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

2 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.