Ducati Monster 1200 S (Nr 8019855)

Ducati Monster 1200 S
Waga
Sztuk
Ducati Monster 1200 S
Długość
220 cm
187 kg
1
Łączna waga:
187 kg
Dystans
2682 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 30 paź 2021 do 13 lis 2021

Adres i termin dostawy

Cypr, Limassol, Limassol

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.