(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ducati monster 600 (Nr 5291486)

ducati monster 600

Marka i model:

2000

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Kalabria, Reggio Di Calabria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Filipiny, Third District, Manila

30 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.