Ducati Monster 620 (Nr 7519426)

Ducati Monster 620
Waga
Sztuk
Ducati Monster 620
Długość
210 cm
168 kg
1
Łączna waga:
168 kg
Dystans
1657 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 12 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Canton Luxembourg, Luxemburgo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.