(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ducati Monster 696 (Nr 5127138)

Marka i model:

Ducati Monster 696

Waga w kg (łączna):

163

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1453.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Maidenhead

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Kołobrzeg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.