ducati monster 796 (Nr 6063333)

ducati monster 796

Marka i model:

ducati monster 796

Waga w kg (łączna):

170

Liczba sztuk:

1

Dystans: 487.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

3 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.