Ducati Monster 821 (Nr 7898870)

Ducati Monster 821
Waga
Sztuk
Ducati Monster 821
Długość
217 cm
180 kg
1
Łączna waga:
180 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.