ducati multistrada (Nr 5281698)

ducati multistrada

Marka i model:

ducati multistrada

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1166.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Lille

2 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

7 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.