(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati Multistrada (Nr 5730703)

Ducati Multistrada

Marka i model:

Ducati Multistrada

Waga w kg (łączna):

240

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2986.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 1 mar 2020 do 15 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 21 mar 2020 do 22 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.