Ducati Multistrada (Nr 5899583)

Ducati Multistrada

Marka i model:

Ducati Multistrada

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1443.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

2 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Langwedocja-Roussillon, Montpellier

5 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.