Ducati Multistrada (Nr 6525642)

Ducati Multistrada

Marka i model:

Ducati Multistrada

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

29 cze 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

1 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.