Ducati multistrada (Nr 6525644)

Ducati multistrada

Marka i model:

Ducati Multistrada 950S

Waga w kg (łączna):

215

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2533.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Innsbruck

Od 3 kwi 2021 do 17 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tanger طنجة, Tanger ⵟⴰⵏⵊⴰ طنجة

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.