Ducati Multistrada 1000 DS (Nr 6521176)

Ducati Multistrada 1000 DS
Waga Sztuk:
Ducati Multistrada 1000 DS
Długość
213 cm
200 kg
1
Łączna waga: 200 kg
Dystans: 2934 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 paź 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Vejer De La Frontera

Od 31 paź 2020 do 8 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.