Ducati Multistrada 1200 (Nr 6854375)

Ducati Multistrada 1200
Waga
Sztuk
Ducati Multistrada 1200
Długość
220 cm
209 kg
1
Łączna waga:
209 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

30 sie 2021

Adres i termin dostawy

Japonia, Tokio, Ciudad De Tokio

Od 1 wrz 2021 do 3 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.