(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-04 22:34

Ducati Multistrada 620

(Nr 2256786)

Marka i model:

Ducati Multistrada 620

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2150.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wyry, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, 36968, Hiszpania

1 lut 2018