(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-28 12:36

Ducati multistrada, accidentada

(Nr 1462802)
Ducati multistrada, accidentada

Marka i model:

Ducati multistrada

Waga w kg:

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 491.70 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

España, Barcelona, 0825

Od 28 lis 2016 do 2 gru 2016

Adres i termin dostawy

España, Madrid, 28370

Termin elastyczny