Ducati Panigale V2 x 2, Ducati Monster 821 x 1, Yamaha R1M x 1, Kawasaki Vulcan S x 1 (Nr 7530654)

Ducati Panigale V2 x 2, Ducati Monster 821 x 1, Yamaha R1M x 1, Kawasaki Vulcan S x 1
Waga
Sztuk
Ducati Panigale V2
Długość
207 cm
176 kg
1
Ducati Panigale V2
Długość
207 cm
176 kg
1
Ducati Monster 821
Długość
217 cm
180 kg
1
Yamaha R1M
Długość
206 cm
202 kg
1
Kawasaki Vulcan S
Długość
231 cm
228 kg
1
Łączna waga:
962 kg
Dystans
1356 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 31 lip 2021 do 10 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Puglia, Erchie

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.