Ducati S4r (Nr 6467412)

Ducati S4r

Marka i model:

Ducati s4r

Waga w kg (łączna):

180

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2114.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Wenecja Euganejska, Werona

Od 18 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 25 wrz 2020 do 2 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.