Ducati Scrambler (Nr 5846084)

Ducati Scrambler

Marka i model:

Ducati scrambler

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 915.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Highland, Inverness

21 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 22 cze 2020 do 23 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.