Ducati Scrambler 1100 (Nr 6534020)

Ducati Scrambler 1100
Waga
Sztuk
Ducati Scrambler 1100
Długość
219 cm
189 kg
1
Łączna waga:
189 kg
Dystans
1527 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Verrières-Le-Buisson

26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto, Torno

Od 26 cze 2021 do 6 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.