Ducati Scrambler Desert Sled (Nr 7136706)

Ducati Scrambler Desert Sled
Waga
Sztuk
Ducati Scrambler Desert Sled
Długość
220 cm
193 kg
1
Łączna waga:
193 kg
Dystans
1138 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Flevoland, Dronten

Od 17 sie 2021 do 19 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 18 sie 2021 do 20 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.