Ducati Scrambler Desert Sled (Nr 7646948)

Ducati Scrambler Desert Sled
Waga
Sztuk
Ducati Scrambler Desert Sled
Długość
220 cm
193 kg
1
Łączna waga:
193 kg
Dystans
2285 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 19 lip 2021 do 23 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 26 lip 2021 do 29 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.