Ducati Scrambler Full Throttle (Nr 7570321)

Ducati Scrambler Full Throttle
Waga
Sztuk
Ducati Scrambler Full Throttle
Długość
217 cm
173 kg
1
Łączna waga:
173 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Mountain View

Od 15 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 1 kwi 2021 do 22 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.