Ducati Scrambler Icon (Nr 7585503)

Ducati Scrambler Icon
Waga
Sztuk
Ducati Scrambler Icon
Długość
217 cm
173 kg
1
Łączna waga:
173 kg
Dystans
1911 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Gloucestershire, Stroud

Od 24 maj 2021 do 25 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 7 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.