(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ducati ST2 (Nr 5096010)

Marka i model:

Ducati ST2

Waga w kg (łączna):

220

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1140.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Rimbach

Od 17 wrz 2019 do 21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 17 wrz 2019 do 21 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.