(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ducati streetfighter (Nr 5470160)

Ducati streetfighter

Marka i model:

Ducati streetfighter

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1050.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Stromberg

21 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Krzęcin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.