(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati streetfighter (Nr 5546871)

Marka i model:

Ducati streetfighter

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1816.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Kampania, Naples

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 16 sty 2020 do 17 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.